Recommend this page on:

All 4 One Tutoring LLC Receives 2014 Best of Baltimore Award

Receive a free 30 minute online session when

you like us on Facebook or follow us on Google Plus,

Pinterest,Twitter, or Instagram @all4onetutoring.

 

We are currently offering online tutoring, educational, and training services in the following areas:

 

  • Conversational English
  • English
  • Math
  • Reading
  • Writing
  • Spanish
  • French
  • Science
  • GED Exam Preparation
  • Test of Adult Basic Education (TABE) Exam Preparation
  • SAT Prep
  • Business Marketing
  • Business Management
  • TOEFL/IELTS Exam Preparation
  • Business English Exam Prep
  • Social Psychology
  • Microsoft Excel
  • Homework Help
  • Paper/Document Check (see Writing Lab page)
  • Professional Development (see Professional Development and Training page)

 

 

 

Official PayPal Seal

Online Tutoring Weekly Prices

*specific subject area

 

 

 

Subject                                                                   Price

 

Conversational English                                    30 minutes= $7.99

                                                                             1 hour= $15.98

                                                                              2  hours= $27.00

                                                                              3 hours= $43.98

 

 

Math                                                                     30 minutes= $9.00

                                                                              1 hour= $18.00

                                                                              2 hours= $34.00

                                                                              3 hours= $52.00

                                                                              4 hours= $69.00         

 

 



Reading                                                              30 minutes= $9.00

                                                                              1 hour= $18.00

                                                                              2 hours= $34.00

                                                                              3 hours= $52.00

                                                                              4 hours= $69.00



 

  



Writing                                                                 30 minutes= $9.00

                                                                              1 hour= $18.00

                                                                              2 hours= $34.00

                                                                              3 hours= $52.00

                                                                              4 hours= $69.00

 

 



Spanish/French                                                   30 minutes= $11.00

                                                                              1 hour= $22.00

                                                                              2 hours= $42.00

                                                                              3 hours= $64.00

                                                                              4 hours= $85.00

 

 

 

 

GED Exam Preparation                                       30 minutes $8.00

                                                                              1 hour= $16.00

                                                                              2 hours= $30.00

                                                                              3 hours= $46.00

                                                                              4 hours= $62.00

 



Test of Adult Basic Education Exam Prep        30 minutes= $8.00

                                                                              1 hour= $16.00

                                                                              2 hours= $30.00

                                                                              3 hours= $46.00

                                                                              4 hours= $62.00

 

 

Business Marketing                                           30 minutes= $10.00

                                                                              1 hour= $20.00

                                                                              2 hours= $38.00

                                                                              3 hours= $58.00

                                                                              4 hours= $78.00

 



TOEFL/IELTS/Bus. English Exam Preparation       30 minutes= $8.00

                                                                              1 hour= $16.00

                                                                              2 hours= $30.00

                                                                              3 hours= $46.00

                                                                              4 hours= $62.00

 

 



Social Psychology                                               30 minutes= $10.00

                                                                              1 hour= $20.00

                                                                              2 hours= $32.00

                                                                              3 hours= $55.00

 

 

Microsoft Excel                                                   30 minutes= $8.50

                                                                              1 hour= $17.00

                                                                              2 hours= $30.00

                                                                              3 hours= $46.02

 

 

Homework Help                                                  30 minutes= $8.00

                                                                              1 hour= $16.00

                                                                              2 hours= $30.00

                                                                              3 hours= $46.00

                                                                              4 hours= $62.00

 

 



 

                                                                             



Print Print | Sitemap Recommend this page Recommend this page
©2011-2017 All 4 One Tutoring™